1
+1

علائم و نوشته های روی دیسپلی یا همان صفحه نمایش مایکروویو دوو DAEWOO چه معنایی دارند؟

 

مقدمه

آیا هرگز به علائم روی فر یا مایکروویو خود را نگاه کرده‌اید و از اینکه تمام این نشانه‌ها واقعا چه می‌کنند، متعجب شده‌اید؟ اکثر ما مایکروویو را به امید آن خریده‌ایم که سالیان زیادی برای ما کار کند، به همین دلیل نگهداری صحیح مایکروویو شما ضروری است. علاوه بر این، شما می‌خواهید که مایکروویوتان تمام حالات پخت و پز مورد نیاز شما را داشته باشد، اما هر یک از این نشانه‌ها به چه معناست؟ دانستن این نشانه ها می تواند به کاربری صحیح و درست و درنتیجه عدم آسیب به دستگاه ختم شود.

شاید برای اکثر ما پیش آمده باشد که انواع فر و اجاق‌ گازهای جاگیر را از آشپزخانه حذف کنیم، تا فقط با استفاده از مایکروویو‌ و سولاردام دوو DAEWOO  بتوانیم در کم‌ترین زمان انواع پخت‌ غذا را انجام دهیم. بعد از خرید دستگاه، تکنسین برای نصب و آموزش برنامه‌های آن و طرز کار با مایکروویو دوو DAEWOO ، به منزل ما می‌آید و با کلی ذوق و شوق در همان لحظه به خود قول می‌دهیم بعد از نصب به سراغ پخت یک غذای جدید برویم و ممکن است به مطالعه‌ راهنمای طرز استفاده از مایکروویو دوو DAEWOO  بپردازیم.

البته اگر قصد نداشته باشید راهنما را مطالعه کنید، بعد از اینکه تکنسین درب منزل را می‌بندد، ابرهای تصورات بالای سرتان نیز مانند سوزن زدن به یک بادکنک می‌پرند و شما می‌مانید و کلی برنامه و دکمه‌هایی که کاربرد آن یادتان رفته که کی و کجا بوده است. اما دست نگه دارید. ما با این مقاله می‌خواهیم یک کلاس آموزشی سولاردام یا مایکروویو دوو DAEWOO   را مجددا به خانه‌تان بیاوریم و آموزش کار با مایکروویو دوو DAEWOO  را به شما ارائه دهیم.

 

به هرجهت حالت‌های پخت و پز فر از طریق نشانه‌های روی صفحه جلوی اجاق مشخص می‌شود. درک این علائم نه تنها برای آشپزی موفق مهم است است بلکه برای نگهداری اجاق در شرایط مناسب اهمیت دارد. استفاده­‌ی نادرست باعث صدمات و خرابی می‌شود که حتی اگر گارانتی مناسبی داشته باشید نیز مشکل بزرگی است. برای کمک به درک نشانه‌های مختلف فر و حالات پخت و پز آنها، در دووکاستومرز به توضیح ده علامت متداول استفاده شده در آنها می‌پردازیم.

همچنین در صورت هرگونه مشکل فنی در مایکروویو یا سولاردام دوو DAEWOO  خود می توانید با دوو DAEWOO  کاستومرز در تماس باشید، تعمیرکاران ما در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

 

در ادامه با دوو DAEWOO  کاستومرز همراه باشید تا به بررسی و معرفی علائم و چراغ های روی صفحه نمایشگر دوو DAEWOO  بپردازیم.

آشنایی با علائم و دکمه های مایکروویو دوو DAEWOO

بر روی دستگاه ماکروفر دوو DAEWOO  نیز انواع دکمه‌ها وجود دارد که هر کدام برای یک منظور خاص تعبیه شده‌اند. در این بخش می‌خواهیم شما را با این کلیدها و طریقه استفاده از آنها آشنا کنیم.

هر ماکروفر دارای یک پنل کنترل است. این پنل که دارای دکمه‌های متفاوتی است، وظیفه فرمان دهی به دستگاه را بر عهده دارد. شما می‌توانید با لمس یا زدن هر دکمه به قسمتی از دستگاه، فرمان خود را صادر کنید.

  با کلیک بر روی هرکدام از علائم مد نظر خود به سرعت به بخش مورد نظر بروید

 

 

 

 

 

ماکرو micro

یکی از این کلیدها، ماکرو نام دارد. این دکمه با فشردن یا لمس کردن فعال شده و به مدت ۳۰ ثانیه با بیشترین توان شروع به کار می‌کند. برای پختن غذا و داغ کردن آن می‌توانید از برنامه ماکرو استفاده کنید. این برنامه همانند اجاق گاز عمل کرده و غذا را گرم می‌کند.

 

 

 

 

فر فن‌دار یا اجاق گاز فن  (Fan oven) یا کانوکشن (convection)

علامت فن در واقع عملکرد هوای گرم مثل فر برقی است. در این حالت مایکروویو از یک فن استفاده می کند تا گرما را به طور مساوی در داخل دستگاه پخش کند. مزیت این عملکرد این است که می توانید نسبتاً سریع  غذای خود را طبخ کنید.

به عبارتی دیگر علامت یک فن (پروانه) داخل یک دایره، بیانگر فری است که از یک فن برای توزیع گرمای تولیدشده از المنت دایره‌ای که اطراف فن را احاطه کرده، استفاده می‌کند. در حالت ایده‌آل، توزیع گرما باید یکسان باشد، به طوری که غذا، فارغ از محل قرارگیری در داخل فر، همواره خوب پخته شود.

فر‌های فن‌دار برای سریع‌تر گرم شدن، کاهش زمان پخت و کاهش مصرف انرژی طراحی شده‌اند. این فرها برای پخت همزمان چند سینی (بیسکویت‌ها، کیک‌ها و کلوچه‌ها بترتیب در طبقه بالا، میانی و پایینی) مناسب هستند. همچنین در صورتی که بخواهید گوشت را به شیوه­‌ی آشپز‌ها بپزید که داخل گوشت نیم‌پز و بیرون آن ترد باشد، این روش توصیه می‌شود.

توجه:‌ چنانچه فر ترکیبی دارید و می‌خواهید از فن آن استفاده کنید، نشان آن، دایره­‌ی دور فن (پروانه) را ندارد.

در صورت هرگونه مشکل فنی در مایکروویو یا سولاردام دوو DAEWOO  خود می توانید با دوو DAEWOO  کاستومرز در تماس باشید، تعمیرکاران ما در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

 

 

 

 

 

گرمایش همرفتی (طبیعی)

نشان گرمایش همرفتی، دو خط یکی در بالا و دیگری در پایین یک مربع است. خطوط نشان دهنده دو المنت گرمایشی استفاده شده، یکی در بالای و دیگری در پایین فر است. به جای یک فن، گرما از طریق حرارت طبیعی پخش می‌شود. از این روش برای بریان کردن گوشت و سبزیجات یا پخت کیک استفاده کنید.

 

 

 

 

المنت گرمایشی کف (پایین) یا گرما از پایین  (Lower heat)

نشان آن یک خط در پایین یک مربع است که بیانگر استفاده از المنت حراراتی در پایین فر است. این روش برای پخت چیزهایی است که پایه­‌ی (قسمت انتهایی) آنها باید ترد شود، مانند پیتزا. همچنین برای پختن کاسرول کاربرد دارد.

 

در این حالت تمام گرما توسط یک المنت گرمایشی در پایین مایکروویو ایجاد می شود. شما می توانید از این دکمه برای پخت غذا و پخت بن ماری استفاده کنید. حتی برای غذاهایی که در دمای بالا پخته می شوند نیز این حالت مفید است. با استفاده از این حالت می توانید مطمئن باشید که زیر یک پیتزا یا کیک بدون اینکه بالای آن بسوزد پخته می شود.

 

 

 

 

 

گرما از بالا  (Upper heat)

از حالت گرما از بالا برای کیک هایی که پخته شده اند و هنوز نیاز به پخت بیشتر دارند استفاده می شود. به عنوان مثال برای پخت پای سیب اگر از المنت گرما از بالا استفاده کنید می توانید از برشته شدن بیش از حد خمیر پای جلوگیری کنید.

 

 

 

 

 

بریان کن به همراه المنت گرمایی کف

علامت این حالت یک خط زایگاگ (گریل) در بالا و یک خط صاف در پایین یک مربع است. این حالت برشته کردن پیتزا، مرغ و سایر غذاها مناسب است.

 

 

 

 

 

بریان کن با فن یا حالت گریل فن (Fan grill mode)

نشان آن یک خط زیگزاگ در بالای یک مربع و علامت فن در پایین خط است. در حالی که گریل از بالا باعث برشته شدن می‌شود فن گرما را پخش می‌کند. برای حفظ تعادل گرمایی گریل خاموش و روشن می‌شود. این روش برای بریان کردن گوشت و مرغ ایده‌آل است.

هنگامی که این حالت را انتخاب می کنید، دستگاه شما مرتب بین فن و گریل تغییر حالت می دهد. به این ترتیب، مایکروویو هر چند وقت یکبار، هوای گرم در اطراف ظرف شما را می وزد و قطعات بزرگ گوشت و ماهی نیز به خوبی پخته می شوند. اگر فقط از حالت گریل برای قطعات بزرگ گوشت و ماهی استفاده کنید، ممکن است قسمت های بیرونی حالت سوختگی پیدا کند در حالی که قسمت داخلی آن هنوز خام است.

 

 

 

 

 

بریان کن یا گریل کامل  (Full grill)

 

نشانه این حالت یک خط زیگزاگ در بالای یک مربع است. با استفاده از حالت تمام گریل شما می‌توانید غذای اعضای خانواده خود به همراه مهمانان را بپزید. ممکن است یک حالت تنظیم نیمه گریل نیز وجود داشته باشد، که در این صورت فقط قسمت مرکزی المنت بریان کن داغ می‌شود. برای پخت هر چه بهتر باید غذا را درست در مرکز فر قرار دهید. بریان کن برای سرخ کردن و ترد کردن غذا‌ها فوق العاده است، پس از آن برای درست کردن تُست‌ها و ساندویچ‌ها، آب کردن و برشته کردن پنیر لازانیا و پختن استیک قارچ لذیذ، استفاده کنید.

با این دکمه شما گریل کامل یا همان حالت کباب کردن را انتخاب می کنید. شما می توانید برای گریل یا کباب کردن گوشت، ماهی یا سبزیجات از این حالت استفاده می کنید. حالت گریل برای درست کردن برش های گوشتی واقعا ضخیم توصیه نمی شود. در واقع این حالت کار پخت و پز را انجام نمی دهد و بیشتر برای ایجاد حالت کبابی روی مواد غذایی به کار می رود. هنگامی که بخواهید برش گوشت های خیلی ضخیم را با این حالت کباب کنید، اکثر اوقات بیرون گوشت حالت سوختگی پیدا می کند در حالی که داخل آن هنوز به خوبی پخته نشده است!

 

 

 

 

 

گریل جزئی  (Part grill)

شما می توانید از گریل جزئی مانند گریل کامل اما با مقادیر کمتر استفاده کنید. در این حالت شما از بخشی از گریل استفاده می کنید. دقت کنید که کدام قسمت را می خواهید گریل کنید، سپس ظرف را در جای مناسب معمولا در وسط ماکروویو قرار دهید.

 

 

 

 

 

چراغ فر

بدیهی است که نشانه آن یک لامپ داخل یک مربع است. بعضی از فر‌ها به صورت خودکار در هنگام پخت و پز چراغ را روشن نگه می‌دارند در این صورت شما می‌توانید وضعیت را به راحتی مشاهده کنید، اما سایر فر‌ها دارای کلید روشنایی هستند، بنابراین شما برای مشاهده شرایط پخت باید آن را روشن یا خاموش کنید.

در صورت هرگونه مشکل فنی در مایکروویو یا سولاردام دوو DAEWOO  خود می توانید با دوو DAEWOO  کاستومرز در تماس باشید، تعمیرکاران ما در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

 

 

 

 

 

برفک‌زدایی فر یا یخ زدایی (Defrost)

همه فرها حالت برفک‌زدایی ندارند. اما اگر فر شما مجهز آن باشد نشانه آن به شکل یک دانه­‌ی برف بر روی یک قطره آب داخل یک مربع است. در این حالت، فن روشن است، اما هیچ حرارتی تولید نمی‌شود. گردش هوا غذا را برفک‌زادیی می‌کند. این حالت هنگامی که شما فراموش کرده‌اید غذای یخ‌زده را به موقع از فریزر و نیاز به اقدام سریع دارید، فوق العاده است.

با حالت یخ زدایی می توانید مواد غذایی را بدون گرم کردن آن ها یخ زدایی کنید. به سرعت می توانید یک تکه نان را برای صبحانه یا گوشت چرخ کرده را برای سس ماکارونی یخ زدایی کنید. اگر از حالت یخ زدایی در مایکروویو استفاده می کنید، باید وزن را انتخاب کنید، سپس مایکروویو با زمان و قدرت توان مناسب برای یخ زدایی را فعال کنید.

 

 

 

 

گرم نگهداری غذا

نشانه این حالت یک ظرف به همراه شکل «بخار» است که از روی آن بلند می‌شود. برای گرم نگه داشتن غذا بدون اینکه دیگر آنرا بپزید از این حالت استفاده نمایید. غذا به کمک این حالت گرم کن فر آب‌دار مانده و خشک نمی‌شود.

 

 

 

 

گرم کن ظروف

نشان این حالت سه ظرف است که بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. آداب مهمانی شام حکم می‌کند که ظروف باید گرم روی میز قرار گیرند. این حالت ظروف را بدون آسیب دیدن چینی آنها گرم می‌کند.

 

 

 

 

بخارپز (Steam)

عملکرد بخارپز در مایکروویو برای بخارپز کردن سبزیجات استفاده می شود. کافیست سینی بخارپز را با آب پر کنید و سپس آن را درون مایکروویو قرار دهید. در این روش شما سبزیجات را بدون از بین بردن طعم، ویتامین ها و ساختار آن ها آماده می کنید.

 

سرویس و تعمیر تخصصی مایکروفر دوو DAEWOO

مایکروفر دوو DAEWOO  ولتاژ برقی ورودی توسط ترانس، دیود و خازن بالا می‌برد تا مگنترون بتواند امواج ماکرویوو را تولید کند. به همین دلیل اگر تعمیر خودسرانه بدون داشتن دانش فنی و ابزار لازم انجام دهید می تواند باعث صدمه به شما شود. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که هرگز خودتان تعمیر ماکروویو دوو DAEWOO  را انجام ندهید و این را به تکنسین های ماهر بپردازید. علاوه بر تعمیر ماکروویو دوو DAEWOO  می توانید تعمیر کولرگازی دوو DAEWOO  و تعمیر تلوزیون دوو DAEWOO  را به تعمیرکاران ما بسپارید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقالات آموزشی تعمیر و نگهداری لوازم خانگی دوو

  • ID

بررسی یخچال و ساید دوو

اگر شما هم قصد خرید یخچال و یا ساید دوو را دارید بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید کنید به بررسی بعضی موارد در یخچال و ساید ...

بررسی مایکروفر دوو

برای خرید هر محصولی باید از قبل از خرید به بررسی مزایا و معایب آن بپردازیم تا در خرید خود دچار اشتباه نشویم مخصوصا در این دوره که ...

بررسی لباسشویی دوو

قبل از خرید هر وسیله ایی که بهتر است در مورد آن تحقیق کنید تا هم محصولی را خریداری کنید که نیازهای شما را برطرف کند و هم از کیفیت ...

بررسی ظرفشویی دوو

در این مقاله سعی شده تا به بررسی ظرفشویی دوو بپردازیم تا بتوانیم کمکی هر چند ناچیز به شما عزیزان کرده باشیم.اگر قصد ظرفشویی را ...

تعمیر جاروبرقی دوو تبریز

یکی از وسایل برقی تمیز کننده منزل که به یک عضو ثابت در منازل تبدیل شده است، جاروبرقی می باشد. جاروبرقی در انواع برندها تولید می شود که یکی از به روز ...

در این مقاله در مورد یکی از وسایل ضروری خانه صحبت خواهیم کرد. ماشین ظرفشویی امروزه جایگاه مهمی در میان خانواده ها پیدا کرده است. بخصوص برای افرادی که ...

آیا هرگز به علائم روی فر یا مایکروویو خود را نگاه کرده‌اید و از اینکه تمام این نشانه‌ها واقعا چه می‌کنند، متعجب شده‌اید؟ اکثر ما مایکروویو را به امید ...

یکی از کاربردی‌ترین لوازمی که در آشپزخانه دارید، ماشین ظرفشویی است. تمام ظرف‌ها را داخل آن می‌چینید و تنها با زدن یک دکمه شسته خواهند شد. اما بعد از ...

تعمیر یخچال دوو

یخچال فریزرها جزو مهمترین و اساسی ترین لوازم برقی موجود در هر خانه ایست ، به علت کاربرد بسیار زیاد این دستگاه و در صورت خرابی ، فاسد شدن مواد غذایی ...

یکی از خطرناک ترین وسایل در بین سایر لوازم خانگی، مایکروفر دوو است و اگر کوچکترین خرابی در آن بوجود آید بدون دانش و تخصص کافی آن را تعمیر کرد. تعمیر ...

دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی دوو می‌تواند به مسائل مختلفی، از یک مشکل کوچک تا بزرگ گرفته مربوط باشد. اما شما با دانستن علت صدای لباسشویی دوو ...

لاستیک یا نوار درب یخچال دوو یکی از مهمترین اجزای یخچال دوو است که در کارکرد آن بسیار موثر است. نوار یا لاستیک دور درب یخچال دوو از ورود هوای گرم به ...

امروزه استفاده از یخچال‌های ساید بای ساید دوو امری متداول است و می‌توان یک یخچال از این مدل را در بیشتر خانه‌‌ها پیدا کرد. از مزایای یخچال‌های ساید ...

آیا تا به حال به این فکر کردید که شاید ماشین لباس‌شویی دوو شما خراب شود؟ آن وقت تکلیف لباس‌های کثیف چه می‌شود؟ اگر حتی تصور شستن لباس با دست سخت است. ...

علت جرقه زدن ماکروفر

ممکن است ماکروفر شما هنگام کارکردن شروع به جرقه زدن از داخل کابین نموده و صدای غیرعادی بدهد. در صورت بروز چنین حالتی فورا دستگاه را خاموش نموده و ...

نقش نمک در ماشین ظرفشویی

 رسوبات و کلسیم منیزم موجود در آب (سختی آب)  باعث ایجاد لکه روی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی میگردد. جهت جلوگیری از این لکه ها و نرم شدن آب سخت ...

علل پارگی لاستیک درب ماشین لباسشویی
پارگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی همیشه دردسر ساز است. ممکن است شما مشغول آشپزی در آشپزخانه باشید که ناگهان متوجه نشتی آب از سمت ماشین لباسشویی ...
علت داغی بیش از حد بدنه یخچال
گرم شدن کناره های درب یخچال فریزر یک امر طبیعی و نرمال بوده و در تمام یخچال ها این حالت وجود دارد و علت این گرم بودن عبور لوله های حاوی گاز ...
Load More

الوتعمیر

 

گروه خدماتی الوتعمیر با 25 سال سابقه درخشان در زمینه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی ، مفتخر است با بیش از 100 تکنسین فعال ، خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

 اطلاعات تماس دفتر مرکزی

 

تلفن : 91001680 - 021

آدرس : آریا شهر بلوار فردوس شرق مرکز خدمات الوتعمیر

 

سایر درگاه های ارتباطی ما

 

 اینستاگرام :alo.taamir@  

 واتساپ :    Alorepair@ 

 ایمیل :  info@alorepair.com