شما اینجا هستید

0

ارور e3 در لباسشویی دوو

برند دوو یکی از برندهای معروف در زمینه تولید لوازم خانگی میباشد که طرفدارن زیادی در بین مردم جهان دارد ، این برند در کشور ما ایران نیز طرفداران خود را دارد و همواره افراد زیادی اقدام به خریدن یکی از محصولات این شرکت میکنند.یکی از محصولاتی که فروش خوبی هم دارد لباسشویی دوو میباشد که همه ی ما با کاربرد این دستگاه آشنا هستیم و این را هم میدانیم که وجود این دستگاه در منزل میتواند کمک بسزایی به ما باشد.اما از آنجایی که قیمت لوازم خانگی بالا میباشد و با توجه به شرایط اقتصادی موجود در صورت بروز مشکل در عملکرد دستگاه تعویض دستگاه اصلا به صرفه نبوده و تعمیر آن میتواند راه کار مناسبی باشد.از این رو بیشتر افرادی که لباسشویی دوو را خریداری میکنند همیشه پیگیر ارورها و مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه به وجود آید هستند.در این مقاله سعی شده به ارور e3 در لباسشویی دوو پرداخته شود تا شما بیشتر با این خطا و نحوه رفع آن آشنا شوید.

علت ارور e3 در لباسشویی دوو

کدهای خطا علامت های از ترکیب عدد و حروف انگلیسی و یا دو حرف انگلیسی در کنار هم میباشد که کار اینها این است که ما را در خصوص مشکل به وجود آمده راهنمایی کنند تا راحت تر بدانیم که چی مشکلی برای دستگاه به وجود آمده و دقیقا به سراغ عیب پیش آمده برویم.

یکی از خطاهایی که ممکن ، در ماشین لباسشویی دوو به وجود آید ارور یا خطایه e3 میباشد.این خطا میتواند دو علت داشته باشد که علت اول را میتوان گفت اصلی ترین علت به وجود آمدن خطا e3 میباشد.

  1. اصلی ترین علت به وجود آمدن این خطا به وجود آمدن مشکل در موتور فن میباشد.برای رفع ارور e3 باید ابتدا موتور فن را باز کنید در صورتی که با تعمیر مشکل حل میشود تعمیر شود و در صورتی که قابل تعمیر نباشد باید قطعه عوض شود.
  2. در صورتی که با بررسی موتور فن مشخص شد که مشکلی در آن وجود ندارد باید به سراغ برد الکتریکی دستگاه برویم .

البته بررسی این موارد حتما نیاز است که توسط یک تکنسین ماشین های لباسشویی دوو انجام شود که تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد و میتواند به راحتی مشکل را بررسی و رفع نماید.

ریست کردن ماشین لباسشویی دوو

در برخی مواقع ممکن است اروری بر روی نمایشگر لباسشویی دوو ظاهر شود که بهتر است قبل از هر اقدامی یکبار دستگاه را ریست کنید تا شاید ارور به وجود آمده برطرف شود.قابلیت ریست کردن یا راه اندازی مجدد در اکثر ماشین های لباسشویی دوو وجود دارد البته نوع ریست  کردن میتواند متفاوت باشد و بسته به مدل دستگاه شما نوع راه اندازی مجدد هم فرق میکند.البته ریست کردن در حالت کلی به دو صورت انجام میشود در بعضی از لباسشویی هایی که دکمه ریست دارند توسط آن دکمه راه اندازی مجدد انجام میشود که با فشار دکمه و نگهداشتن به مدت چند ثانیه دستگاه ریست میشود و در بعضی از مدل ها که فاقد دکمه ریست کردن میباشد ، جداکردن سیم برق ماشین لباسشویی از برق و سپس وصل دوباره آن ، مانند همان دکمه ریست عمل میکند و باعث راه اندازی مجدد دستگاه میشود.

برای راه اندازی مجدد دستگاه میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. دکمه خاموش یا همان power دستگاه را فشار دهید تا ماشین لباسشویی خاموش شود.
  2. بعد از خاموش شدن ماشین لباسشویی آن را از پریز برق جدا کنید و یا کلید مدار به دستگاه را خاموش کنید
  3. زمانی که مطمئن شدید دستگاه هیچ جریان برقی ندارد دکمه start را به مدت 5 ثانیه فشار داده و در همان حالت نگه دارید.
  4. در مرحله آخر برق دستگاه را وصل کنید و دوباره دستگاه را روشن کنید.

سایر کدهای خطای رایج لباسشویی دوو

ارور IE در ماشین لباسشویی دوو

این خطا زمانی رخ میدهد که در مدت زمان معین مقدار آب مورد نظر وارد دستگاه نشده است که این میتواند هم به علت مسدود بودن به کل آب ورودی و یا کم بودن فشار آب ورودی باشد که برای بررسی این مورد بهتر است شیر آب ورودی ، فیلتر شیر ورودی ، حسگر سطح آب ، شیر برقی ،

ارور LE در ماشین لباسشویی دوو

این خطا زمانی رخ میدهد درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نشده است و باعث اختلال در عملکرد صحیح دستگاه میشود.وقتی درب لباسشویی به خوبی بسته شود این خطا هم برطرف میشود که برای بررسی ابتدا توجه کنید که درب ماشین لباسشویی برای بسته شدن مشکلی ندارد و وسیله ایی دیگری مانع از بسته شدن کامل درب دستگاه نمیشود در صورتی که موردی یافت نشد قفل و گیره آن ، برد الکتریکی و میکروسوئیچ درب را بررسی کنید.در صورتی که تخصص کافی در این زمینه را ندارید بهتر است اینکار را به یک تکنسین لباسشویی دوو بسپارید.

ارور OE  در لباسشویی دوو

این خطا نشانگر این است که تخلیه آب دستگاه با مشکل مواجه شده است و آب به طور کامل از دستگاه خارج نمیشود.برای رفع این ارور باید شلنگ تخلیه ، پمپ تخلیه ، حسگر سطح آب ، برد الکتریکی ، دور آبکش و اتصالات شیر برقی مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور E1 در لباسشویی دوو

این خطا زمانی رخ میدهد که فشار آب ورودی به دستگاه ، کم است. و برای رفع آن ابتدا مطمئن شوید که فشار آب منزل مشکلی ندارد و آب با فشار کافی به دستگاه میرسد.در صورتی که مشکلی در فشار آب نبود بهتر است قطعات شیر برقی ، پمپ تخلیه ، برد الکتریکی و میکروسوئیچ فشار مورد بررسی قرار گیرد.

ارور E4 در لباسشویی دوو

این خطا  بیانگر این است که آب از دستگاه به بیرون ریخته میشود که برای بررسی آن باید قطعات شلنگ تخلیه ، پمپ تخلی و دیگ لباسشویی بازید و چک شود که در صورت نشتی در هر کدام آن را برطرف کنید تا این ارور از صفحه نمایشگر محو شود.

ارور E7 در لباسشویی دوو

این خطا زمانی رخ میدهد و در چرخش موتور و یا جهت چرخش آن اشکالی به وجود آمده باشد و یا آی سی موتور خراب شده باشد.که برای بررسی این موارد باید از یک تکنسین کمک بگیرید تا قطعات سرعت سنج موتور ، برد کنترل دستگاه و همچنین آی سی موتور را مورد بررسی قرار دهد تا در صورت یافتن عیب در هر کدام از موارد اقدام به رفع آن نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

الوتعمیر

 

گروه خدماتی الوتعمیر با 25 سال سابقه درخشان در زمینه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی ، مفتخر است با بیش از 100 تکنسین فعال ، خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

 اطلاعات تماس دفتر مرکزی

 

تلفن : 91001680 - 021

آدرس : آریا شهر بلوار فردوس شرق مرکز خدمات الوتعمیر

 

سایر درگاه های ارتباطی ما

 

 اینستاگرام :alo.taamir@  

 واتساپ :    Alorepair@ 

 ایمیل :  info@alorepair.com