شما اینجا هستید

0

ارور ue لباسشویی دوو

در این مقاله با شما هستیم تا به معرفی ارور  ueلباسشویی دوو بپردازیم تا شما به طور کامل با این خطا مواجه شوید و بدانید اگر این ارور برای شما رخ داد چگونه آن را رفع کنید و یا اگر با این ارور در حال حاضر مواجه شدید بدانید که این ارور چه علت هایی دارد و چه اقداماتی در قبال آن باید انجام داد.

ماشین های لباسشویی دوو جز بهترین محصولات لباسشویی موجود در بازار میباشد که طرفداران خود را نیز دارد.و شرکت دوو نیز همواره در حال بهبود ایرادات احتمالی بوده و سعی کرده که محصولاتی بی نقص را روانه بازار کند زیرا اعتبار این شرکت به اعتماد مشتریان خود هست و مسلما به هیچ عنوان نمیخواهد این اعتماد را خراب کند.
یکی از امکاناتی که در ماشین های لباسشویی دوو صفحه نمایشگری هست که بر روی دستگاه تعبیه شده تا اطلاعاتی از عملکرد دستگاه و برنامه های در حال اجرا را نشان میدهد.یکی از وظایف این دستگاه نشان دادن کدهای خطای احتمالی ماشین لباسشویی میباشد.کدهای خطا علامت هایی هستند که اگر مشکلی در قستی از دستگاه به وجود بیاید بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر میشود تا به طور مستقیم بیان کند که کدام قسمت دستگاه دچار مشکل شده است.

بررسی ارور ue لباسشویی دوو

برای بررسی ارور ue در لباسشویی دوو باید علت های گوناگونی را مورد بررسی قرار دهید.و در حالت کلی میتوان گفت که علت به وجود آمدن این خطا در عدم توازن دستگاه میباشد که باید علت های برهم زدن تعادل دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

استفاده بیش از حد از ظرفیت لباسشویی

یکی از عواملی که میتواند باعث به وجود آمدن ارور ue در لباسشویی دوو میشود قرار دادن لباس ها بیش از حد مجاز ظرفیت لباسشویی میباشد.مسلما همانطور که میدانید هر لباسشویی دارای ظرفیتی خاص برای شستشوی لباس ها میباشند که در موقع خرید لباسشویی مسلما متوجه ظرفیت لباسشویی خود خواهید شد و در موقع استفاده از لباسشویی نباید بیش از حد مجاز از ظرفیت لباسشویی استفاده نمایید.نکته ایی که باید در اینجا به آن توجه کنید این است که لباس های در هنگام شستشو وقتی خیس میشوند وزن آنها مسلما بیشتر از حالت خشک بودن آنهاست.برای اینکه هیچ وقت با این مشکل روبه رو نشوید میتوانید به عنوان یک راهکار زمانی که میخواهید لباس ها را در داخل دیگ لباسشویی قرار دهید اجازه دهید که یک سوم فضای دیگ لباسشویی خالی بماند و از پر کردن کامل لباسشویی از لباس جدا خودداری کنید

عدم توازن لباسهای داخل لباسشویی دوو

همانطور که گفتیم مهم ترین علت به وجود آمدن ارور ue  لباسشویی دوو مربوط به عدم توازن دستگاه میباشد.یکی از علت هایی که میتواند باعث برهم خوردن توازن دستگاه شود عدم رعایت توازن در چیدن لباس ها در داخل لباسشویی میباشد.

راهکارهای برای جلوگیری از مشکل توازن لباسها

برای این که با این مشکل مواجه نشوید و ارور ue در لباسشویی دوو شما ظاهرا نشود بهتر است در هنگام قرار لباس ها به داخل لباسشویی به موارد زیر توجه کنید.

  • از قرار دادن لباسها به صورت گلوله شده خودداری کنید و سعی کنید انها را در حالت پهن شده داخل لباسشویی قرار دهید.
  • از قرار یکجا لباس ها به داخل لباسشویی خودداری کنید و سعی کنید انها را به صورت دونه دونه داخل دستگاه بذارید.
  • در صورتی که از لباس های سنگین برای شستشو میخواهید استفاده کنید مانند پرده ها ، بهتر است آن ها طوری داخل دیگ لباسشویی قرار دهید که در دو طرف دیگ لباسشویی به یک اندازه قرار بگیرند.
  • از قرار دادن لباسها در یک سمت از لباسشویی خودداری کنید.

عدم توازن ماشین لباسشویی

علت دیگری که باعث به وجود آمدن ارور ue لباسشویی دوو میشود تراز نبودن دستگاه میباشد.زیرا زمانی که دستگاه تراز نباشد در عملکرد موتور دستگاه تاثیر میگذارد و باعث بروز خطا در ماشین لباسشویی میشود.
برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی در لباسشویی دوو خود بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

  • میتوانید از یک تخته سه لایی برای زیر ماشین لباسشویی خود استفاده کنید
  • با پایه ها بازی کنید و آنها را بالا پایین کنید تا به تراز دستگاه برسید
  • برای زیر پایه های کوتاه تر میتوانید از کارتن استفاده کنید
  • در صورتی که مدت طولانی از ماشین لباسشویی استفاده میکنید بهتر است پلاستیک زیر پایه ها را عوض کنید

خرابی فنر ماشین لباسشویی دوو

امروزه در ماشین های لباسشویی دوو فنرهای تعبیه شده از تکان های شدید دستگاه جلوگیری کند واجازه ندهد که این تکان ها به دیگ و سایر قسمتهای مهم دستگاه انتقال پیدا کند.اما درصورت استفاده نادرست از ماشین لباسشویی و یا حتی با گذشت مدت زمان طولانی از راه اندازی ماشین لباسشویی این فنرها دچار نقص شده و خاصیت اولیه خود را از دست میدهند که باعث میشود تکان های دستگاه به سایر قسمتهای ماشین لباسشویی منتقل شوند در این زمان است که ارور UE بر روی نمایشگر لباسشویی دوو نشان داده میشود.اما نکته ایی که باید به آن توجه کرد این است بررسی این مورد نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد و در صورتی که دانش کافی در این زمینه را ندارید بهتر است از یک متخصص لباسشویی دوو کمک بگیرید.

اختلال در برد ماشین لباسشویی

برد الکتریکی ماشین لباسشویی یک قطعه ای در داخل لباسشویی است که وظیفه آن کنترل عملکرد دستگاه و صادر کردن فرمان به سایر قسمت های دستگاه میباشد. در واقع برد دستگاه را میتوان مغز ماشین لباسشویی نامید که اگر اختلالی در این قطعه به وجود آید شما با ارور UEلباسشویی دوو مواجه میشوید.اما نکته ایی که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که این اتفاق به ندرت رخ میدهد و بررسی این مورد باید آخرین علتی باشد که بررسی آن پرداخته میشود زیرا به احتمال زیاد شما با رفع موارد قبلی گفته شده ارور UE لباسشویی دوو برای شما برطرف خواهد شد.
در آخر باید به این نکته اشاره شود که در این مقاله به بررسی ارور UE  لباسشویی دوو و علت های به وجودآمدن آن پرداخته شد.همانطور که متوجه شده اید بیشتر موارد گفته شده را میتوانید خود در منزل بررسی کنید و نیازی به تعمیرکار لباسشویی دوو وجود ندارد اما در صورتی با رعایت نکات قابل بررسی توسط شما مشکل حل نشد بهتر است برای بررسی سایر موارد از یک تکنسین ماشین های لباسشویی دوو کمک بگیرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

الوتعمیر

 

گروه خدماتی الوتعمیر با 25 سال سابقه درخشان در زمینه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی ، مفتخر است با بیش از 100 تکنسین فعال ، خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

 اطلاعات تماس دفتر مرکزی

 

تلفن : 91001680 - 021

آدرس : آریا شهر بلوار فردوس شرق مرکز خدمات الوتعمیر

 

سایر درگاه های ارتباطی ما

 

 اینستاگرام :alo.taamir@  

 واتساپ :    Alorepair@ 

 ایمیل :  info@alorepair.com