شما اینجا هستید

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو

اصلی ترین و گران قیمت ترین بخش تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی پنل و یا همان صفحه نمایش آن است که ارزش آن برابر ارزش یک تلویزیون دوو است.

آیا در صورت ترک خوردن و یا شکستگی صفحه نمایش، تعویض پنل شکسته تلویزیون دوو تنها راه ممکن است و یا می توان آن را تعمیر نمود

یکی از اصلی ترین وسایل در تمامی منازل ما ایرانیان،تلویزیون دوو است و جز اصلی ترین وسایل مورد استفاده در تمامی منازل است.

خرابی پنل تلویزیون دوو یک اتفاق نسبتا معمولی است که به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد. خرابی پنل تلویزیون دوو بسیار پر هزینه خواهد بود (هزینه تعمیرات تلویزیون دوو) زیرا تعمیر و تعویض پنل یا صفحه نمایش تلویزیون دوو نیازمند دقت و وسواس فراوانی است.

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو

 

معرفی انواع مختلف پنل های تلویزیون دوو:

– پنل ال سی دی

در پشت صفحه اصلی این پنل ها که روی یک صفحه دیگر قرار می گیرد یک بک لایت وجود دارد که توسط لامپ فلورسنت نور را در تمام سطح صفحه نمایش پخش می کند و باعث یکنواخت شدن نور در سطح پنل می شود . در صورتی که صفحه اصلی دستگاه بشکند،، تنها راه حل تعویض پنل است.

 

– پنل ال ای دی

نور در این نوع پنل ها توسط یک سیستم نورافشانی بر سطح صفحه نمایش پخش می ‌شود و دارای یک نور پس زمینه برای واضح تر شدن تصاویر و افزایش رزولوشن هستند.
بنابراین برخلاف تلویزیون دوو های ال سی دی که دارای سیستم بک لایت برای پخش یکنواخت نور می باشند از لامپ هایی برای روشن کردن پیکسل ها استفاده می شود.

 

– پنل او ال ای دی

در این نوع صفحه نمایش ها وضوح و کیفیت تصویر زیاد بوده و صفحه نمایش دارای پیکسل هایی است که خاموش و روشن شدن آن ها ، باعث نمایش تصاویر می‌شود.
یکی از ویژگی های این پنل ها این است که هنگام مواجه شدن با رنگ سیاه چراغ های تصویر خاموش نموده و رنگ سیاه را با غلظت زیاد و بهترین شکل ممکن نمایش می دهند.

 

به بررسی برخی از مشکلاتی که ممکن است برای پنل تلویزیون دوو شما بیافتد می پردازیم:

روشن نشدن پنل تلویزیون دوو

در صورت سالم بودن پنل این مشکل مربوط به مین برد آنها است یا خاموش شدن ناگهانی مربوط به برد پاور است.

 

تعمیر تلویزیون دوو آبخورده

در صورت نفوذ مایعاتی مانند آب، شیر و ... به پنل تویزیون با مشکلات مختلفی در صفحه نمایش رو به رو می شوید و اگر دستگاه روشن باشد امکان آسیب دیدن پیکسل ها وجود دارد. مواردی که ممکن است برای پنل آبخورده بیافتد عبارتند از: خط روی تلویزیون دوو، تیره شدن قسمتی از تصویر و یا دو تکه شدن تصویر

 

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو

 

تعمیر پنل تلویزیون دوو پلاسما

پنل تلویزیون دوو های پلاسما برای نمایش تصویر و پیکسل ها از سلول های ریز که حاوی گازهای یونیزه استفاده میکند که همین امر باعث ارائه تصویری با کیفیت ترنسبت به پنل تلویزیون دوو های ال سی دی می شود. در پنل های پلاسما به دلیل عدم وجود بخش یک لایت، برد آن حذف شده است و به جای برد از بردهای xmain و ymian   استفاده شده است و برد بافر که وظیفه شارژ پنل را دارد به کار رفته است.

 

تعمیر پنل تلویزیون دوو ال سی دی

پنل تلویزیون دوو های ال سی دی برای نمایش تصاویر از کریستال مایع بهره می برد که با استفاده از یک نور پس زمینه با انعکاس نور، تصاویر را به صورت رنگی یا سیاه سفید شکل می دهد. ال سی دی ها با توجه به ساختار قرارگیری کریستال های مایع، الکترودها  نحوه قرارگیری به دسته های مختلفی دسته بندی می شوند و هر کدام از این دسته ها با توجه به ویژگی  ساختاری خود در دستگاه های الکترونیکی متفاوتی استفاده می شوند.

 

تعمیر پنل تلویزیون دوو QLED

در تکنولوژی کوانتوم دات، پنل ها دارای یک لایه از پیکسل های کوانتومی بر روی ال ای دی است و با عبور نور ار آن ها تصاویر را به نمایش می گذارد. در پنل تلویزیون دوو QLED به جای نور پس زمینه سفید از نور آبی استفاده می شود و نور سبز و قرمز نیز با نقطه های کوانتومی به دست می آید و عمده مصرف این تکنولوژی در تلویزیون دوو می باشد

این نوع تلویزیون دوو ها دارای مقاومت  بسیار بالایی است و این بدان معنا نیست که عاری از هرگونه خرابی باشد و با خرابی های متعددی مثل شکستگی، خرابی کابل متصل به آن، آب خوردگی و غیره غیر قابل پیشگیری است.

 

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی

پنل ال ای دی از دیود های نوری تشکیل شده اند و با گذر جریان از آن ها مقداری انرژی به صورت نور از آن ها  ساطع می شود. نمایشگر ال ای دی کم مصرف تر و سردتر از سایر نمایشگر ها است و در سرعت بیشتر خاموش و روشن می شود. سوختن لامپ های ال ای دی مهمترین ایراد این پنل ها می باشد که باعث قطعی کامل تصویر می گردد.

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تعمیرات تلویزیون دوو

  • ID
تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو

اصلی ترین و گران قیمت ترین بخش تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی پنل و یا همان صفحه نمایش آن است که ارزش آن برابر ارزش ...

هزینه تعمیرات تلویزیون دوو

هزینه تعمیرات تلویزیون دوو

تعمیرات لوازم خانگی دوو از جمله تلویزیون دوو جز آن دسته از مهارت های است که به متخصص نیاز دارد. برای پیدا کردن متخصص ...

Load More

تعمیرچی

 

گروه خدماتی تعمیرچی با 25 سال سابقه درخشان در زمینه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی ، مفتخر است با بیش از 500 تکنسین فعال ، خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

 اطلاعات تماس دفتر مرکزی

 

تلفن : 91001680 - 021

آدرس : میدان توحید ستارخان مرکز خدمات تعمیرچی

 

سایر درگاه های ارتباطی ما

 

 اینستاگرام : tamirchi724

 واتساپ :    tamirchi 

 ایمیل :  [email protected]